Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności . Warunki dostępu do plików cookies możesz określić w Twojej przeglądarce.
Biznes Transport i Spedycja

Transport i Spedycja

Czasopismo

Analizy prawne – Opisy procedur - Wzory dokumentów

Jedyny na rynku magazyn stanowiący prawne wsparcie w codziennej pracy. Jednoznacznie wskazujemy co należy zrobić w sytuacjach problematycznych, pozornie bez wyjścia, krok po kroku opisując bezpieczne dla firm transportowych rozwiązania. Podpowiadamy, jak działać skutecznie, nie przekraczając swoich uprawnień.

Opcje zakupu

Stock state icon Dostępność: Ograniczona ilość
Delivery icon Wysyłka: 14 dni
Price icon Cena: Netto
W najnowszym numerze polecamy szczególnie:

Risk Management, czyli zarządzanie ryzykiem w przedsiębiorstwie transportowym    
Ryzyko wpisane jest w prowadzenie każdej firmy, niezależnie od jej profilu czy ogólnej skali prowadzonego przedsięwzięcia. Mierzą się z nim zarówno większe, jak i mniejsze przedsiębiorstwa, traktując je jako nierozłączną część podejmowanych działań. Risk management skupia wokół siebie takie pojęcia, jak analiza i ocena sytuacji, kierowanie i podejmowanie decyzji oraz w dalszej kolejności ich kontrola. Celem przedsiębiorstw transportowych jest realizowanie usług transportowych nie tylko skutecznie, ale i bezpiecznie. To właśnie bezpieczeństwo jest jedną z ważniejszych wartości dla branży. Firmy podejmują próbę analizy wystąpienia ryzyka, która pozwoli lepiej przygotować się do właściwej reakcji i wdrożenia odpowiednich rozwiązań.

Jak z wymogami Ustawy o Systemie Monitorowania Drogowego Przewozu Towarów radzą sobie przedsiębiorcy?    
Ustawa o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów z 9 marca 2017 r. weszła w życie 18 kwietnia br. Jej zadaniem jest zwalczanie nielegalnego obrotu niektórymi towarami. Chodzi m.in. o paliwa płynne, oleje i smary, alkohol i susz tytoniowy. Nie tylko przemyt, lecz również wyłudzenia podatku VAT, dzięki fikcyjnym transakcjom, były zmorą fiskusa. Obecnie mówi się nawet o sejmowej komisji, która ma się zająć tymi przestępstwami. Ale zostawmy politykę. Przypomnijmy, że w myśl nowych regulacji wskazane podmioty muszą zachowywać określoną procedurę przy transporcie towarów niebezpiecznych i „wrażliwych”. Jak radzą sobie w nowej sytuacji?

Problematyczne zaświadczenia A1    
Czy i kiedy ZUS może odmówić wydania zaświadczenia kierowcom cudzoziemcom legalnie przebywającym i zatrudnionym w Polsce? Jaki ma to wpływ na branżę transportową?

KREPTD lekarstwem na nieuczciwą konkurencję?    
30 listopada br. zacznie funkcjonować Krajowy Rejestr Elektroniczny Przedsiębiorców Transportu Drogowego. Co jego uruchomienie oznacza dla polskich firm transportowych? Kto będzie z niego korzystał? Jakie dane będzie zawierać?

10 zasad, które pozwolą zbudować pozytywny wizerunek firmy na giełdzie transportowej    
Liczba użytkowników giełd transportowych wciąż rośnie. Każdego dnia stoi przed nimi zadanie, które nie zawsze biorą pod uwagę. Skupiają się głównie na bieżącym poszukiwaniu ofert i partnerów biznesowych, zapominając, że do pozyskania zlecenia potrzebny jest im także dobry wizerunek – coś, co sprawi, że potencjalny kontrahent zaufa właśnie im.

 


Od ponad 10 lat wspieramy w codziennej pracy właścicieli firm transportowych i spedycyjnych oraz menedżerów flot transportowych

 

 

6 numerów w roku i dostęp do archiwalnych wydań, a w każdym numerze aktualne analizy prawne dotyczące sytuacji branży transportowej i spedycyjnej

 

Autorzy to wsypecjalizowani dziennikarze, którzy od lat śledzą sytuację branży TSL oraz praktycy, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami menedżerskimi

 

Łączymi wiedzę z praktyką - w przystępny sposób analizujemy największe problemy branży TSL

 

W każdym numerze w przystępnej formie prezentujemy najciekawsze i aktualne nowości technologiczne z rynku

 

 
Dla prenumeratorów mamy zniżki na udział w prestiżowych konferencjach i szkolniach organizowanych przez Redakcję

 

Dlaczego warto?
 
 • Otrzymujesz dostęp do wysokiej jakości wiedzy, popartej wieloletnim doświadczeniem (magazyn ukazuje się od 2006 roku). Każdy artykuł to studium przypadku, w którym nasi eksperci opisują trudne i nietypowe sytuacje branży transportowej, podając równocześnie gotowe do zastosowania rozwiązania.
 • Nie skupiamy się na omawianiu kolejnych projektów ustaw i rozporządzeń, ale na tym jak w praktyce zastosować przepisy. Podpowiadamy, jak działać skutecznie, nie przekraczając swoich uprawnień.
 • Korzystając z doświadczeń ekspertów - twórców sukcesu wielu mniejszych i większych firm transportowych, idziemy o krok dalej od konkurencyjnych czasopism, oddając w Państwa ręce jedyny na rynku dwumiesięcznik stanowiący realne wsparcie w codziennej pracy.
 • Jednoznacznie wskazujemy co należy zrobić w sytuacjach problematycznych, pozornie bez wyjścia takich jak naruszenia czasu pracy kierowców, krok po kroku opisując bezpieczne dla firm transportowych rozwiązania.
 • W każdym numerze w przystępnej formie otrzymasz najciekawsze i aktualne nowości techniczne z rynku.
W ramach prenumeraty otrzymasz:
 
 • 6 numerów czasopisma w roku
 • Roczny dostęp do biblioteki internetowej Magazynu - czyli nielimitowany dostęp do archiwum z ostatnich lat. Sięgniesz do niego zawsze wtedy, gdy potrzebujesz inspiracji, gotowych rozwiązań, przykładów zastosowania.
 • Stały kontakt z Redakcją - pełne wsparcie Czytelników przez Redakcję z gwarancją odpowiedzi na każde pytanie.
 • Dostęp do portalu internetowego, na którym znajdą Państwo:

- archiwalne numery czasopisma w wersji elektronicznej

- dostęp do nowego numeru czasopisma w wersji online kilka dni przed ukazaniem się wersji papierowej

Spis treści bieżącego numeru:

 

 • W branży
 • Risk Management, czyli zarządzanie ryzykiem w przedsiębiorstwie transportowym
 • Pod prąd – wbrew rozsądkowi
 • Stawiamy na jakość
 • Komunikacja nerwem życia. Dlaczego warto doskonalić umiejętności komunikacji werbalnej?
 • Comment ça va, France?
 • Niezbędna dokumentacja zatrudnianego kierowcy (cz. 2)
 • Jak z wymogami Ustawy o Systemie Monitorowania Drogowego Przewozu Towarów radzą sobie przedsiębiorcy?
 • Problematyczne zaświadczenia A1
 • Czy nowy prezydent we Francji oznacza nową politykę gospodarczą?
 • KREPTD lekarstwem na nieuczciwą konkurencję?
 • 10 zasad, które pozwolą zbudować pozytywny wizerunek firmy na giełdzie transportowej
 • Jak zadbać o płynność finansową w firmie transportowej?
 • Olejowa łamigłówka
 • Naczepy dostosowane do ruchomych oczekiwań
 • Giełdy ładunków na listopadowych targach TransPoland Translogistica
 • III edycja Międzynarodowych Targów Paliwowych – Stacja i Biznes Przyszłości
Stałe działy
 
 • ODPOWIEDZIALNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO
  To dział, w którym poruszamy kwestie bezpieczeństwa oraz odpowiedzialności za przewóz ładunku w transporcie drogowym. Jaka jest odpowiedzialność spółek cywilnych wykonujących przewóz drogowy? W jakich przypadkach przewoźnik jest zwolniony z odpowiedzialności za utratę, ubytek lub uszkodzenie przesyłki? Jaka jest odpowiedzialność pracodawcy wobec kierowcy? Jakie rozwiązania technologicznie przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa kierowców?
 • ZARZĄDZANIE
  W tym dziale prezentujemy dominujące trendy w branży oraz prognozy przedstawiane w raportach czołowych instytutów badawczych. Oferujemy czytelnikowi analizy dotyczące sprawdzonych metod oraz praktyk związanych z zarządzaniem w branży TSL. Jak sprawnie zarządzać firmą transportową? Jak efektywnie zarządzać zespołem pracowników? Gdzie szukać zleceń przewozowych?
 • DOKUMENTACJA W PRAKTYCE TRANSPORTOWEJ
  Jest to dział pomagający w gromadzeniu i prowadzeniu obligatoryjnej dokumentacji firm transportowych. W każdym wydaniu prezentujemy zestaw gotowych do wykorzystania wzorów umów, wniosków oraz oświadczeń. Jakie dokumenty powinien mieć przy sobie kierowca, aby przejść kontrolę ITD? Jakimi dokumentami można zabezpieczyć wierzytelności związane z przesyłką? Jak poprawnie prowadzić dokumentację czasu pracy kierowców?
 • NOWOCZESNE TECHNOLOGIE
  Dział wyjaśniający jak zbudować przewagę konkurencyjną przy pomocy inwestycji w nowoczesne technologie. Analizujemy znaczenie oraz sposób działania systemów telematycznych, oprogramowania TMS, nawigacji satelitarnej GPS, a także technologii zwiększających bezpieczeństwo taboru oraz przewożonego ładunku.
 • OPTYMALIZACJA KOSZTÓW
  W tym dziale dzielimy się z czytelnikiem sprawdzonymi metodami pozwalającymi na zmniejszenie kosztów prowadzenia działalności transportowej. Jak szacować koszty transportu w przedsiębiorstwie? Jak zoptymalizować zarządzanie flotą transportową? Jakie narzędzia informatyczne wspomagają przedsiębiorstwo w procesie optymalizacji kosztów? Jak efektywnie zoptymalizować koszt zużywanego paliwa?
 • FLOTA TRANSPORTOWA
  Dział zajmujący się zagadnieniami związanymi z budową oraz właściwą eksploatacją floty transportowej. Prezentujemy konkretne produkty i rozwiązania, które wyróżniają się na rynku. Wyjaśniamy jak zapewnić sobie korzystne finansowanie floty transportowej.
 • NA SALONIE
  W dziale tym prezentujemy i omawiamy szeroką ofertę produktów dla branży TSL. Publikujemy dane techniczne, wyniki testów oraz bogaty materiał ilustracyjny. Opisujemy modele ciągników siodłowych, naczep oraz ciężkich pojazdów dystrybucyjnych.

Szczegóły

Aktualizacje (Poradnik)

Produkt aktualizowany. Przedłużenie prenumeraty na kolejny okres następuje automatycznie i nie wymaga odrębnego zamówienia.

Przewidywany czas dostawy (dni) 14
Liczba stron 68
Typ produktu Czasopismo
Informacje wydawnicze

Dwumiesięcznik

Prenumerata Optymalna:

 • Wersja papierowa
 • Wersja elektroniczna
 • Archiwum czasopisma
 • Wersja na PC i laptopa
 • Wersja na urządzenia mobilne

Prenumerata Ekonomiczna:

 • Wersja papierowa