Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności . Warunki dostępu do plików cookies możesz określić w Twojej przeglądarce.
Biznes Nowoczesny Magazyn

Nowoczesny Magazyn

Czasopismo
 • Jedyne czasopismo na rynku w całości poświęcone zagadnieniom zarządzania procesami magazynowymi.
 • Powstało w odpowiedzi na realne potrzeby zgłaszane przez Czytelników, którzy także współtworzą je z nami i prezentują własne projekty logistyczne, opinie.
 • Starannie dobieramy grono autorów, tak aby Czytelnicy otrzymywali wartościowe, praktyczne i potrzebne informacje.

Opcje zakupu

Stock state icon Dostępność: Ograniczona ilość
Price icon Cena: Netto
W bieżącym numerze polecamy szczególnie:

TEMAT NUMERU: AUTOMATYZACJA PROCESÓW MAGAZYNOWYCH

TEMAT NUMERU: Case study: sorter u dystrybutora samochodowych części zamiennych

Wybór właściwej strategii kompletacji, a tym bardziej automatycznego systemu wspomagającego kompletację jest procesem bardzo czasochłonnym i wymaga dużego doświadczenia. Musimy wziąć pod uwagę wiele kryteriów
projektowania systemu, jak opis i optymalizacja procesów pod kątem automatyki, ograniczenie jednostkowych kosztów logistyki, akceptowalny współczynnik błędów i koszty z nich wynikające. Następnie należy uwzględnić koszt wdrożenia automatycznego systemu i zwrot z inwestycji.

TEMAT NUMERU: 120 sekund na rozładunek naczepy

Optymalizacja to słowo odmieniane w logistyce przez wszystkie przypadki. Dotyczy każdego z działań, a w sposób
szczególny operacji związanych z przeładunkami. Odpowiedni układ magazynu, dobór sprzętu, szkolenia personelu –
to wszystko prowadzi do skrócenia czasu załadunków i rozładunków, ale w wielu przypadkach to wciąż za mało. Dlatego coraz więcej firm sięga po systemy automatyczne.

STRATEGIE MAGAZYNOWE: Logistyk – kreator procesów e-commerce

Jakie istniejące procesy magazynowe muszą ulec zmianie lub reorganizacji, aby dostosować firmę do sprzedaży internetowej? Odpowiedzi na to pytanie jest zapewne tyle, ile firm, które podążyły w sferę e-handlu i każda z nich może opowiedzieć swoją własną historię. Kilka z nich poddajemy analizie.

SYSTEMY SKŁADOWANIA: Jak ograniczyć ryzyko wypadku w magazynie z regałami wysokiego składowania?

W przypadku wielokondygnacyjnych systemów składowania wszelkie niedociągnięcia mogą mieć dużo poważniejsze
konsekwencje niż w standardowych magazynach. Kumulujące się obciążenia, duża energia potencjalna ładunków
spoczywających na najwyższych piętrach i ograniczona widoczność podczas obsługi towarów sprawiają, że rośnie
ryzyko wypadków, a ich skutki mogą być bardzo poważne. Dlatego warto zadbać o kilka elementów mających kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa pomiędzy wysokimi regałami.

POWIERZCHNIE MAGAZYNOWE: Nowe centrum dystrybucyjne Biedronki z just-in-time na testach

Inteligentny system oświetlenia, kompletacja głosowa czy superbezpieczna wielowarstwowa podłoga, a przede wszystkim test nowego model logistycznego just-in- time – to tylko niektóre z innowacji zastosowanych w otwartym w październiku br. centrum dystrybucyjnym sieci Biedronka w Gorzowie Wielkopolskim.

A także! SPECJALNY DODATEK: ALMANACH MENEDŻERA LOGISTYKI 2017

 


Najstarsze czasopismo branżowe o zarządzaniu magazynem w Polsce, które w 100% koncentruje się na aktualnych problemach magazynowania towarów - na rynku od 1999 r.

 

 

100 stron rzetelnie opracowanych informacji co dwa miesiące - dostępne w wersji papierowej i elektronicznej

 

W każdym numerze - case studies z obszaru zarządzania magazynem i interesujące wywiady

 

Szerokie grono logistyków-praktyków, którzy dzielą się swoimi opiniami na problemowe tematy poruszane w artykułach

 

Prezentacje najnowszych rozwiązań technologicznych, które z powodzeniem wykorzystywane są zarówno w Polsce, jak i za granicą

 

 
Każdy numer zawiera wewnętrzny dodatek specjalny skupiony na wybranym obszarze rynku bądź zagadnieniu

 

Dlaczego warto?
 

Koszty gospodarki magazynowej można ściąć nawet o 20-30 procent, nie tracąc przy tym na jakości obsługi, szybkości dystrybucji towarów lub na bezpieczeństwie składowanych produktów. Trzeba tylko wiedzieć, jakie w tym celu zastosować metody zarządzania magazynem (także tym niewielkim), jaki sprzęt dobrać i co istotne - mieć czas na to, aby takich rozwiązań poszukać.

Eksperci "Nowoczesnego Magazynu" mają doświadczenie, czas i niezbędną wiedzę, aby pomóc firmom szukającym dobrych rozwiązań. A my z przyjemnością dostarczamy je naszym czytelnikom.

Anna Frąckowiak, redaktor naczelna "Nowoczesnego Magazynu"

W ramach prenumeraty otrzymasz:
 
 • 6 numerów czasopisma w roku.
 • W każdym numerze 100 stron praktycznych i aktualnych informacji do wykorzystania w codziennej pracy na temat zarządzania magazynem, wyposażenia magazynu, bezpieczeństwa składowania produktów, nowoczesnych technologii.
 • Dostęp do portalu internetowego, na którym znajdą Państwo archiwalne numery czasopisma w wersji elektronicznej od 2012 roku.
Piszą dla nas
 

Autorzy "Nowoczesnego Magazynu" to zarówno dziennikarze, jak i eksperci wybranych obszarów logistyki a także praktycy. Wśród nich:

 • Robert Lubandy, doradca logistyczny i właściciel Lubandy.Logistic.Services. Od blisko piętnastu lat związany zawodowo z logistyką. Jako dyrektor logistyki w zakładzie produkcyjnym branży metalowej, odpowiedzialny za logistykę magazynową i nadzór nad produkcją. Potem jako dyrektor ds. sprzedaży rozwiązań automatyzacji magazynowej w Europie Wschodniej. W przeciągu prawie sześciu lat zaprojektował ponad 100 magazynów i rozwiązań automatyzacji magazynowej w branżach FMCG, części zapasowych, lekarstw i produkcyjnej.
 • Michał Grabia, kierownik Laboratorium Technologii Identyfikacyjnych oraz kierownik obszaru badawczego RFID w Instytucie Logistyki i Magazynowania, wykładowca Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu oraz trener z zakresu technologii identyfikacyjnych. Michał Grabia jest współtwórcą Krajowego Laboratorium Technologii EPC/RFID oraz europejskiej sieci laboratoriów "GS1 in Europe Lab Network", jest członkiem wielu międzynarodowych organizacji i grup roboczych zajmujących się opracowywaniem nowych standardów w zakresie technologii identyfikacyjnych, w tym RFID. Ma wieloletnie doświadczenie w zakresie zarządzania oraz realizacji projektów dotyczących opracowania koncepcji, projektowania oraz wdrażania innowacyjnych rozwiązań technologicznych, w tym przede wszystkim technologii identyfikacyjnych oraz lokalizacyjnych.
 • Bartosz Jacyna, starszy doradca logistyczny, prezes zarządu Logisys. Od 10 lat realizuje i nadzoruje projekty logistyczne i doradcze. Specjalizuje się w zarządzaniu strategicznym, planowaniu i rozwiązywaniu problemów na styku logistyki i pozostałych funkcji w firmie. Inicjator i lider Panelu Polskich Menedżerów Logistyki. Założyciel i autor artykułów na blogistyka.pl - blogu opisującym polską rzeczywistość przez pryzmat problemów logistycznych. Pracował w projektach analitycznych i doradczych m.in. dla takich firm, jak: Aluprof, Amex Stationery, Bakoma, DHL, InPost, POLOmarket, Żabka Polska.
 • Jakub Opaczewski, konsultant Inspiria. Od ponad 11 lat zajmuje się optymalizacją procesów przy użyciu metodologii LEAN zarówno w Polsce, jak i za granicą. W okresie 2011-2014 jako LEAN Manager w firmie CEVA Logistics odpowiedzialny był za optymalizację procesów, długoterminowy rozwój kompetencji, jak również nadzór nad projektami prowadzonymi przez Ekspertów LEAN w Polsce, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Rumunii, Austrii oraz Szwajcarii. Następnie na stanowisku contract managera w firmie CEVA, był odpowiedzialny za pełny zakres zarządzania Centrum Dystrybucji produktów branży Technology, wliczając zarządzanie projektami w oddziale oraz budowanie relacji z klientem. Od początku bieżącego roku prowadzi projekt optymalizacji części magazynowej terminalu kontenerowego DCT w Gdańsku.
 • Dominik Tylczyński, dyrektor Działu Consultingu IT w Inteco Business Solutions. Absolwent Francusko-Polskiej Wyższej Szkoły Nowych Technik Informacyjno-Telekomunikacyjnych i Politechniki Poznańskiej. Od 1995 r. zajmuje się wdrożeniami SAP w modułach gospodarki materiałowej (SAP MM) oraz gospodarki magazynowej (SAP WM), posiada liczne certyfikaty m. in. SAP Supply Chain Management - Procurement, SAP Supply Chain Management - Logistic Execution, a także SAP Exchange Infrastructure & Integration oraz SAP ABAP Development. Posiada bogate wieloletnie doświadczenie w obszarze integracji systemu SAP z systemami informatycznymi i telekomunikacyjnymi klienta.
Porównanie wersji Wersja Ekonomiczna Wersja Optymalna
ZAWARTOŚĆ
Wersja Papierowa
Wersja Elektroniczna
Dostęp do portalu
Archiwum
Artykuły w wersji elektronicznej
Spis treści najnowszego numeru:

 

 • KMW 2017 – wszystkie dźwięki logistyki. IX Ogólnopolski Kongres Magazynowania i Logistyki Modern Warehouse
 • Co robić, kiedy w instalacji automatycznej spada paleta? Foto relacja z Profesjonalnych Warsztatów Magazynowych w JYSK
 • Jutro w intralogistyce. Relacja z Forum MAGAZYN PRZYSZŁOŚCI
 • Zapewnia spójność i powtarzalność. Automatyzacja procesów magazynowych
 • Dla 90 000 „sortowalnych ” pozycji asortymentowych. Case study: sorter u dystrybutora samochodowych części zamiennych
 • Kompletacja z automatu. Automatyczna kompletacja z wykorzystaniem techniki A-frame w branży farmaceutycznej
 • Uniwersalność, wydajność i skalowalność. Jak szwajcarski producent opakowań zautomatyzował transport wewnątrzzakładowy?
 • 120 sekund na rozładunek naczepy. Sposoby na automatyzację procesu rozładunku i załadunku
 • Logistyk – kreator procesów e-commerce. Wyzwania dla logistyki przy strategii wejścia w e-commerce
 • Świąteczny outsourcing. Z kim podzielić się przedświątecznym natężeniem operacji magazynowych?
 • Kontrola czasu pracy pracowników magazynowych jako casus sprawy Kopciuszka. Okiem praktyka – logistyka z bajką w tle (cz. 3)
 • Niezmiennie mamy koszulkę lidera. Wywiad z Jarosławem Cisakiem, prezesem zarządu Jungheinrich Polska
 • Ergonomia, która nie oznacza wyłącznie wygody operatora. Wybierasz wózek widłowy? Zwróć uwagę na... (cz. 5)
 • Adresowane do centrów dystrybucyjnych. OPX – nowa seria wózków kompletacyjnych w ofercie STILL Polska
 • Bezpieczniejsze sztaplowanie. Wózki paletowe ze wsparciem systemu Linde Load Management
 • Bezpieczeństwo na wysokim poziomie. Jak ograniczyć ryzyko wypadku w magazynie z regałami wysokiego składowania?
 • Z flagą w WMS-ie. Zarządzanie towarami niebezpiecznymi w magazynowym systemie informatycznym
 • Just-in-time na testach. Nowe centrum dystrybucyjne Biedronki
 • Z minimalnym zapasem. Westwing Home & Living z nowym centrum logistycznym w Parzniewie
 • Nie tylko w poziomie, ale i w pionie? Wielopoziomowe i wielokondygnacyjne – czy magazyny w Polsce będą piąć się w górę?
 • Jasna strona terenów zewnętrznych. Jakie oświetlenie powinno zostać zastosowane wokół obiektów magazynowych?
 • Polska Centralna-Łódź wskakuje do pierwszej piątki. Najbardziej pożądane lokalizacje logistyczne w Europie
 • SPECJALNY DODATEK: ALMANACH MENEDŻERA LOGISTYKI 2017
Stałe działy
 

W BRANŻY
Zawsze z ręką na pulsie przyglądamy się temu, co dzieje się na rynku magazynowym. Nasi dziennikarze są na bieżąco z kalendarzem imprez, wiedzą, jakie osoby objęły nowe stanowiska i uczestniczą w otwarciu nowych obiektów. Relacje z nich znajdziecie Państwo właśnie w tym dziale.

TEMAT NUMERU
Kiedy na rynku brakuje praktycznych informacji na aktualny temat, my piszemy o nim w Temacie numeru. Ma być jednak nie tylko praktycznie, ale też fachowo, dlatego do publikacji zapraszamy ekspertów.

STRATEGIE MAGAZYNOWE
Zarządzanie magazynem czy centrum dystrybucyjnym wymaga strategii. Jakie możliwości w tym względzie mają ich kapitanowie - kierownicy magazynów? My ich pytamy, a oni dzielą się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem w tym właśnie dziale.

SYSTEMY SKŁADOWANIA
Sposób, w jaki towar jest składowany w magazynie, przesądza nie tylko o organizacji pracy osób, które w nim pracują, ale także ich bezpieczeństwie i powierzchni, którą towar zajmuje. My podpowiadamy, jak składować oszczędnie i nowocześnie.

WEWNĘTRZNY TRANSPORT
Nie ma znaczenia, jaki towar jest magazynowany. Ważne, aby bezpiecznie znalazł się na regale, a następnie równie bezpiecznie go opuścił. My prezentujemy rozwiązania techniczne, które pozwalają te zadania wykonywać sprawniej i taniej.

MOBILNY MAGAZYNIER
To, że nowoczesne technologie ułatwiają pracę w magazynie jest faktem. Pytanie tylko, ile trzeba wydać, żeby nie inwestować niepotrzebnie. Przyglądamy się nowościom, które pojawiają się na rynku, i podpowiadamy, w których magazynach warto je wykorzystać.

OPAKOWANIA I OZNAKOWANIE TOWARÓW
Paleta, paczka, karton. Jak je oznakować, żeby o każdej godzinie dnia i nocy bez problemu znaleźć je wśród tysięcy innych i sprawnie wykonać kompletację? Aby odpowiedzieć na takie pytanie, o zdanie prosimy ekspertów i praktyków.

POWIERZCHNIE MAGAZYNOWE
W każdym roku na polskiej mapie powierzchni magazynowych pojawiają się nowe inwestycje. Analizujemy je, sprawdzamy, ile z nich ma najemców i prezentujemy modele finansowania, jeśli firma chce mieć nowy magazyn na własność. Podpowiadamy też, jak zaplanować całą inwestycję.

W ramach poszczególnych numerów ukazują się również dodatki specjalistyczne. W tym roku za nami: Automatyka Magazynowa, Rynek Używanych Wózków Widłowych, Rynek Deweloperów. W kolejnych wydaniach: Sztaplar Image Factbook, Case Book 2016 - nowoczesne magazyny w Polsce.

Szczegóły

Kontakt z wydawcą Magdalena Libiszewska, magdalena.libiszewska@forum-media.pl, tel. +48 61 66 83 121
Typ produktu Czasopismo
Liczba stron 100
Format 208 x 294 mm
Częstotliwość ukazywania się czasopisma dwumiesięcznik
Przewidywany czas dostawy

Standardowy czas realizacji zamówienia od daty jego wpływu do Wydawnictwa do momentu dostarczenia przesyłki odbiorcy wynosi ok. 7 dni roboczych. Czasopismo oraz faktura wysyłane są w dwóch niezależnych przesyłkach za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Kontynuacja prenumeraty

Przedłużenie prenumeraty następuje automatycznie i nie wymaga składania oddzielnego zamówienia.

Wraz z ostatnim numerem prenumeraty otrzymają Państwo przypomnienie informujące o kończącej się prenumeracie i automatycznym wznowieniu prenumeraty na kolejny rok. W razie konieczności rezygnacji  należy w przeciągu 14 dni od otrzymania ostatniego numeru w ramach rocznej prenumeraty przesłać do nas pisemną rezygnację na adres bok@forum-media.pl.

Adres strony www

www.nm.pl