Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności . Warunki dostępu do plików cookies możesz określić w Twojej przeglądarce.
Biznes Nowoczesny Magazyn

Nowoczesny Magazyn

Czasopismo
 • Jedyne czasopismo na rynku w całości poświęcone zagadnieniom zarządzania procesami magazynowymi.
 • Powstało w odpowiedzi na realne potrzeby zgłaszane przez Czytelników, którzy także współtworzą je z nami i prezentują własne projekty logistyczne, opinie.
 • Starannie dobieramy grono autorów, tak aby Czytelnicy otrzymywali wartościowe, praktyczne i potrzebne informacje.

Opcje zakupu

Stock state icon Dostępność: Ograniczona ilość
Price icon Cena: Netto
W bieżącym numerze polecamy szczególnie:

TEMAT NUMERU: Zarządzanie opakowaniami w magazynie

 • Odpady opakowaniowe – przede wszystkim zużyte opakowania plastikowe, folia stretch z owijania palet, odpady tekturowe, ale też odpady drewniane czy metalowe pochodzące np. z opakowań zbiorczych czy uszkodzonych palet – są produktem ubocznym pracy każdego obiektu logistycznego. Zależnie od tego, czy jest to magazyn, centrum dystrybucyjne, czy inny obiekt, strumień odpadów opakowaniowych jest inny i inaczej musi być organizowany jego przepływ w obiekcie.

TEMAT NUMERU: Procesowe podejście do zarządzania paletami

 • W ostatnich latach można zauważyć rosnącą świadomość przedsiębiorstw w optymalizacji własnych procesów. Produkcja, magazyn czy dystrybucja to pierwsze hasła, które przynoszą na myśl usprawnienia procesowe. Kolejnym naturalnym obszarem do usprawnień jest logistyka opakowań zwrotnych (zarządzanie gospodarką paletową).

STRATEGIE MAGAZYNOWE: Implementacja systemów typu shuttle przy sprzedaży w kanale internetowym

 • Słabe strony systemów automatycznych mini-load w obsłudze sprzedaży w kanale internetowym skompensowały systemy automatyczne typu shuttle. W czym rozwiązania shuttle okazały się lepsze? Jakie czynniki należy uwzględnić, decydując się na implementację systemu shuttle i jak wyznaczyć jego praktyczną wydajność logistyczną?

MOBILNY MAGAZYNIER: Zastosowanie technologii VR i AR w magazynie

 • Elementy świata logistyki od lat obecne są w grach komputerowych. Wystarczy wspomnieć kultową grę Transport Tycoon, która przed laty święciła sukcesy popularności nie tylko wśród nastolatków. Teraz jednak to świat gier i wirtualnej rzeczywistości wkracza do współczesnych magazynów i działów logistyki.
   

POWIERZCHNIE MAGAZYNOWE: Rynek magazynowy w Polsce po pierwszej połowie roku

 • Jak informują najnowsze raporty sumujące rynek magazynowy w Polsce, w pierwszej połowie br. wynajęto blisko 1 800 000 m² powierzchni magazynowej, a całkowite jej zasoby oscylują w okolicy 12 000 000 m². To najlepszy wynik w historii polskiego rynku magazynowego.

SPECJALNY DODATEK: SZTAPLAR IMAGE FACTBOOK 2017

 


Najstarsze czasopismo branżowe o zarządzaniu magazynem w Polsce, które w 100% koncentruje się na aktualnych problemach magazynowania towarów - na rynku od 1999 r.

 

 

100 stron rzetelnie opracowanych informacji co dwa miesiące - dostępne w wersji papierowej i elektronicznej

 

W każdym numerze - case studies z obszaru zarządzania magazynem i interesujące wywiady

 

Szerokie grono logistyków-praktyków, którzy dzielą się swoimi opiniami na problemowe tematy poruszane w artykułach

 

Prezentacje najnowszych rozwiązań technologicznych, które z powodzeniem wykorzystywane są zarówno w Polsce, jak i za granicą

 

 
Każdy numer zawiera wewnętrzny dodatek specjalny skupiony na wybranym obszarze rynku bądź zagadnieniu

 

Dlaczego warto?
 

Koszty gospodarki magazynowej można ściąć nawet o 20-30 procent, nie tracąc przy tym na jakości obsługi, szybkości dystrybucji towarów lub na bezpieczeństwie składowanych produktów. Trzeba tylko wiedzieć, jakie w tym celu zastosować metody zarządzania magazynem (także tym niewielkim), jaki sprzęt dobrać i co istotne - mieć czas na to, aby takich rozwiązań poszukać.

Eksperci "Nowoczesnego Magazynu" mają doświadczenie, czas i niezbędną wiedzę, aby pomóc firmom szukającym dobrych rozwiązań. A my z przyjemnością dostarczamy je naszym czytelnikom.

Anna Frąckowiak, redaktor naczelna "Nowoczesnego Magazynu"

W ramach prenumeraty otrzymasz:
 
 • 6 numerów czasopisma w roku.
 • W każdym numerze 100 stron praktycznych i aktualnych informacji do wykorzystania w codziennej pracy na temat zarządzania magazynem, wyposażenia magazynu, bezpieczeństwa składowania produktów, nowoczesnych technologii.
 • Dostęp do portalu internetowego, na którym znajdą Państwo archiwalne numery czasopisma w wersji elektronicznej od 2012 roku.
Piszą dla nas
 

Autorzy "Nowoczesnego Magazynu" to zarówno dziennikarze, jak i eksperci wybranych obszarów logistyki a także praktycy. Wśród nich:

 • Robert Lubandy, doradca logistyczny i właściciel Lubandy.Logistic.Services. Od blisko piętnastu lat związany zawodowo z logistyką. Jako dyrektor logistyki w zakładzie produkcyjnym branży metalowej, odpowiedzialny za logistykę magazynową i nadzór nad produkcją. Potem jako dyrektor ds. sprzedaży rozwiązań automatyzacji magazynowej w Europie Wschodniej. W przeciągu prawie sześciu lat zaprojektował ponad 100 magazynów i rozwiązań automatyzacji magazynowej w branżach FMCG, części zapasowych, lekarstw i produkcyjnej.
 • Michał Grabia, kierownik Laboratorium Technologii Identyfikacyjnych oraz kierownik obszaru badawczego RFID w Instytucie Logistyki i Magazynowania, wykładowca Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu oraz trener z zakresu technologii identyfikacyjnych. Michał Grabia jest współtwórcą Krajowego Laboratorium Technologii EPC/RFID oraz europejskiej sieci laboratoriów "GS1 in Europe Lab Network", jest członkiem wielu międzynarodowych organizacji i grup roboczych zajmujących się opracowywaniem nowych standardów w zakresie technologii identyfikacyjnych, w tym RFID. Ma wieloletnie doświadczenie w zakresie zarządzania oraz realizacji projektów dotyczących opracowania koncepcji, projektowania oraz wdrażania innowacyjnych rozwiązań technologicznych, w tym przede wszystkim technologii identyfikacyjnych oraz lokalizacyjnych.
 • Bartosz Jacyna, starszy doradca logistyczny, prezes zarządu Logisys. Od 10 lat realizuje i nadzoruje projekty logistyczne i doradcze. Specjalizuje się w zarządzaniu strategicznym, planowaniu i rozwiązywaniu problemów na styku logistyki i pozostałych funkcji w firmie. Inicjator i lider Panelu Polskich Menedżerów Logistyki. Założyciel i autor artykułów na blogistyka.pl - blogu opisującym polską rzeczywistość przez pryzmat problemów logistycznych. Pracował w projektach analitycznych i doradczych m.in. dla takich firm, jak: Aluprof, Amex Stationery, Bakoma, DHL, InPost, POLOmarket, Żabka Polska.
 • Jakub Opaczewski, konsultant Inspiria. Od ponad 11 lat zajmuje się optymalizacją procesów przy użyciu metodologii LEAN zarówno w Polsce, jak i za granicą. W okresie 2011-2014 jako LEAN Manager w firmie CEVA Logistics odpowiedzialny był za optymalizację procesów, długoterminowy rozwój kompetencji, jak również nadzór nad projektami prowadzonymi przez Ekspertów LEAN w Polsce, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Rumunii, Austrii oraz Szwajcarii. Następnie na stanowisku contract managera w firmie CEVA, był odpowiedzialny za pełny zakres zarządzania Centrum Dystrybucji produktów branży Technology, wliczając zarządzanie projektami w oddziale oraz budowanie relacji z klientem. Od początku bieżącego roku prowadzi projekt optymalizacji części magazynowej terminalu kontenerowego DCT w Gdańsku.
 • Dominik Tylczyński, dyrektor Działu Consultingu IT w Inteco Business Solutions. Absolwent Francusko-Polskiej Wyższej Szkoły Nowych Technik Informacyjno-Telekomunikacyjnych i Politechniki Poznańskiej. Od 1995 r. zajmuje się wdrożeniami SAP w modułach gospodarki materiałowej (SAP MM) oraz gospodarki magazynowej (SAP WM), posiada liczne certyfikaty m. in. SAP Supply Chain Management - Procurement, SAP Supply Chain Management - Logistic Execution, a także SAP Exchange Infrastructure & Integration oraz SAP ABAP Development. Posiada bogate wieloletnie doświadczenie w obszarze integracji systemu SAP z systemami informatycznymi i telekomunikacyjnymi klienta.
Porównanie wersji Wersja Ekonomiczna Wersja Optymalna
ZAWARTOŚĆ
Wersja Papierowa
Wersja Elektroniczna
Dostęp do portalu
Archiwum
Artykuły w wersji elektronicznej
Spis treści bieżącego numeru:
 
 • Wiatr w żagle innowacji. Otwarcie Centrum Badań i Rozwoju Europa Systems
 • Utrzymanie automatyki magazynowej bierzemy pod lupę. Profesjonalne Warsztaty Magazynowe w JYSK
 • KMW 2017 – wszystkie dźwięki logistyki. IX Ogólnopolski Kongres Magazynowania i Logistyki Modern Warehouse
 • Większa suma korzyści. Zapowiedź targów Pakfood i Polagra Tech
 • Odzyskać, ile się da. Zarządzanie opakowaniami w magazynie
 • Nośniki niskiej jakości powodują straty towaru. Standardy weryfikacji palet drewnianych
 • Procesowe podejście do zarządzania paletami. Zakupy palet – jeszcze jedno miejsce na oszczędności w logistyce
 • Uwaga – czytać wyłącznie przed snem… Okiem praktyka – logistyka z bajką w tle (cz. 2.)
 • Kiedy brakuje powtarzających się sekwencji zdarzeń logistycznych. Implementacja systemów typu shuttle przy sprzedaży w kanale internetowym
 • Dziesięć podstawowych zasad w magazynowaniu napojów. Dobre praktyki magazynowania
 • Napęd – spalinowy czy elektryczny? Wybierasz wózek widłowy? Zwróć uwagę na… (cz. 4.)
 • Trzy minuty na gotowość do pracy. Wodorowy projekt Toyoty
 • Średnie i dalekie dystanse na siedząco. Nowe, ergonomiczne modele wózków STILL
 • Pięć sposobów na wymianę baterii. System bocznej wymiany baterii w wózkach Hyster®
 • Gdzie jest wózek? System monitorowania pozycji wózków od Jungheinrich
 • Towar na karuzeli. Regały karuzelowe sposobem na efektywne wykorzystanie przestrzeni magazynowej
 • Nowy wymiar magazynu. Zastosowanie technologii VR i AR w magazynie
 • Krok w cyfrową stronę. ERP wspiera magazyn producenta wyrobów ziemniaczanych
 • Spokojnie, to tylko rekord. Rynek magazynowy w Polsce po pierwszej połowie roku
 • Wschodzi nie tylko Wschód. Nowe lokalizacje na celowniku deweloperów powierzchni magazynowych
 • Do podwynajmu, do współdzielenia. Krótkoterminowy najem powierzchni magazynowej z aplikacją
 • Zgodne z normami. Jak wybrać przemysłową bramę wjazdową?

SPECJALNY DODATEK: SZTAPLAR IMAGE FACTBOOK 2017, a w nim:

 • Jungheinrich Polska Sp. z o.o.
 • KUHN Polska Sp. z o.o.
 • Manitou Polska Sp. z o.o.
 • STILL Polska Sp. z o.o.
 • Toyota Material Handling Polska Sp. z o.o.
 • WDX S.A.
 • Statystyki z widłami. Podsumowanie rynku wózków widłowych
Stałe działy
 

W BRANŻY
Zawsze z ręką na pulsie przyglądamy się temu, co dzieje się na rynku magazynowym. Nasi dziennikarze są na bieżąco z kalendarzem imprez, wiedzą, jakie osoby objęły nowe stanowiska i uczestniczą w otwarciu nowych obiektów. Relacje z nich znajdziecie Państwo właśnie w tym dziale.

TEMAT NUMERU
Kiedy na rynku brakuje praktycznych informacji na aktualny temat, my piszemy o nim w Temacie numeru. Ma być jednak nie tylko praktycznie, ale też fachowo, dlatego do publikacji zapraszamy ekspertów.

STRATEGIE MAGAZYNOWE
Zarządzanie magazynem czy centrum dystrybucyjnym wymaga strategii. Jakie możliwości w tym względzie mają ich kapitanowie - kierownicy magazynów? My ich pytamy, a oni dzielą się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem w tym właśnie dziale.

SYSTEMY SKŁADOWANIA
Sposób, w jaki towar jest składowany w magazynie, przesądza nie tylko o organizacji pracy osób, które w nim pracują, ale także ich bezpieczeństwie i powierzchni, którą towar zajmuje. My podpowiadamy, jak składować oszczędnie i nowocześnie.

WEWNĘTRZNY TRANSPORT
Nie ma znaczenia, jaki towar jest magazynowany. Ważne, aby bezpiecznie znalazł się na regale, a następnie równie bezpiecznie go opuścił. My prezentujemy rozwiązania techniczne, które pozwalają te zadania wykonywać sprawniej i taniej.

MOBILNY MAGAZYNIER
To, że nowoczesne technologie ułatwiają pracę w magazynie jest faktem. Pytanie tylko, ile trzeba wydać, żeby nie inwestować niepotrzebnie. Przyglądamy się nowościom, które pojawiają się na rynku, i podpowiadamy, w których magazynach warto je wykorzystać.

OPAKOWANIA I OZNAKOWANIE TOWARÓW
Paleta, paczka, karton. Jak je oznakować, żeby o każdej godzinie dnia i nocy bez problemu znaleźć je wśród tysięcy innych i sprawnie wykonać kompletację? Aby odpowiedzieć na takie pytanie, o zdanie prosimy ekspertów i praktyków.

POWIERZCHNIE MAGAZYNOWE
W każdym roku na polskiej mapie powierzchni magazynowych pojawiają się nowe inwestycje. Analizujemy je, sprawdzamy, ile z nich ma najemców i prezentujemy modele finansowania, jeśli firma chce mieć nowy magazyn na własność. Podpowiadamy też, jak zaplanować całą inwestycję.

W ramach poszczególnych numerów ukazują się również dodatki specjalistyczne. W tym roku za nami: Automatyka Magazynowa, Rynek Używanych Wózków Widłowych, Rynek Deweloperów. W kolejnych wydaniach: Sztaplar Image Factbook, Case Book 2016 - nowoczesne magazyny w Polsce.

Szczegóły

Kontakt z wydawcą Magdalena Libiszewska, magdalena.libiszewska@forum-media.pl, tel. +48 61 66 83 121
Typ produktu Czasopismo
Liczba stron 100
Format 208 x 294 mm
Częstotliwość ukazywania się czasopisma dwumiesięcznik
Przewidywany czas dostawy

Standardowy czas realizacji zamówienia od daty jego wpływu do Wydawnictwa do momentu dostarczenia przesyłki odbiorcy wynosi ok. 7 dni roboczych. Czasopismo oraz faktura wysyłane są w dwóch niezależnych przesyłkach za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Kontynuacja prenumeraty

Przedłużenie prenumeraty następuje automatycznie i nie wymaga składania oddzielnego zamówienia.

Wraz z ostatnim numerem prenumeraty otrzymają Państwo przypomnienie informujące o kończącej się prenumeracie i automatycznym wznowieniu prenumeraty na kolejny rok. W razie konieczności rezygnacji  należy w przeciągu 14 dni od otrzymania ostatniego numeru w ramach rocznej prenumeraty przesłać do nas pisemną rezygnację na adres bok@forum-media.pl.

Adres strony www

www.nm.pl