Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności . Warunki dostępu do plików cookies możesz określić w Twojej przeglądarce.
Biznes Flota

Flota

Czasopismo

Miesięcznik decydentów branży flotowej.

Miesięcznik redagowany przez najlepszych ekspertów i praktyków rynku flotowego, zawierający artykuły, zestawienia branżowe, Case Studies, pozwalające na usprawnienie zarządzania flotą. W miesięczniku prezentowane są testy najnowszych modeli flotowych, obowiązujące przepisy prawne, praktyczne porady i wskazówki pozwalające wdrożyć sprawdzone rozwiązania do firm z zakresu zarządzania flotą.

Opcje zakupu

Stock state icon Dostępność: Ograniczona ilość
Price icon Cena: Netto
W najnowszym wydaniu polecamy szczególnie:

Ring flotowy: silnikowy pojedynek segmentu C    
Samochody klasy kompaktowej od lat są niezmiennie najpopularniejszym segmentem polskiego rynku. Potwierdzają to najnowsze dane Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, według których klasa C ma aż 30-proc. udział w rynku, najpopularniejszym rodzajem nadwozia jest hatchback – udział na poziomie 32%. Najchętniej wybieramy auta z silnikiem benzynowym. To ponad 64% całego rynku. Postanowiliśmy porównać możliwości i walory techniczne benzynowych i wysokoprężnych wersji silnikowych w najpopularniejszych autach segmentu C. Pojedynek nie będzie równy, bo parametry silników są różne. Różne jest też wyposażenie prezentowanych modeli. To będzie nietypowy bój.

Historia marki Fiat, czyli na podbój świata    
Turyn. 11 lipca 1899 r. W jednej z tamtejszych restauracji spotyka się grupka ludzi. Plan ich spotkania jest jasny – stworzyć nową markę motoryzacyjną. Podpisali więc akt założycielski. Na sfinansowanie działalności zebrali 800 000 lirów. Tak powstała firma Fiat, czyli Fabbrica Italiana Automobili Torino.

Małe i średnie przedsiębiorstwa vs. zakup samochodu: Kto z tej walki wyjdzie zwycięski?    
W obecnych czasach zakup samochodu firmowego nie musi wiązać się z koniecznością wyłożenia pieniędzy na to, by wyjechać wymarzonym autem z salonu. Wielu producentów proponuje również inne formy finansowania, by przekonać kupujących do wyboru ich produktów. Sprawdziliśmy, co proponują najważniejsi gracze na polskim rynku dla małych i średnich przedsiębiorców.

Prywatny samochód podatnika wykorzystywany w firmie    
Nierzadko zdarzają się sytuacje, w których przedsiębiorcy wykorzystują swój prywatny samochód dla celów prowadzonej działalności gospodarczej, nie wprowadzając go jednocześnie do ewidencji środków trwałych. W trakcie użytkowania tych pojazdów ponoszą koszty związane z zakupem paliwa, płynów eksploatacyjnych, ubezpieczeń, biletów parkingowych czy przejazdami autostradami.

Postępowanie reklamacyjne w polskim prawie przewozowym oraz w oparciu o przepisy Konwencji CMR    
Znajomość regulacji prawnych odnoszących się do postępowań reklamacyjnych, zarówno w oparciu o przepisy prawa polskiego, jak również międzynarodowego, jest bardzo istotna. W zakresie przepisów krajowych za najistotniejsze należy uznać przepisy ustawy Prawo przewozowe oraz Rozporządzenia Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 24 lutego 2006 r. w sprawie ustalania stanu przesyłek oraz postępowania reklamacyjnego. Natomiast w przypadku międzynarodowego transportu drogowego najważniejsze regulacje dotyczące postępowania reklamacyjnego znajdują się w Konwencji o Umowie Międzynarodowego Przewozu Drogowego Towarów (Konwencja CMR) z dnia 19 maja 1956 r.

 

 


Najstarszy magazyn branżowy w Polsce - od ponad 15 lat na polskim rynku!

 

 

100 stron miesięcznie. pełne motoryzacyjnego know how w zasięgu ręki.

 

W każdym wydaniu 20 stron Auta Firmowego: rzetelnych testów i opisów najnowszych modeli, relacje ze światowych premier.

 

Kompleksowe, merytoryczne i nieszablonowe przedstawienie zagadnień dotyczących firmowego car parku.

 

Organizator największych eventów flotywch w Polsce: Plebiscyt Fleet Awards, Kobieca Flota, Ogólnopolskie Szkolenie Fleet managerów, Flota Dostawcza i innowacyjnych projektów jak Ekspert Flotowy i Praktyczna Akademia Forda!

 

 
Redakcja współpracuje z najlepszymi praktykami, specjalistami i instytucjami z branży.

 

Dlaczego warto prenumerować nasz magazyn?

Magazyn FLOTA to najstarszy branżowy miesięcznik skierowany do osób zarządzających flotami aut służbowych w firmach. Dzięki ponad 15-letniej obecności tworzymy rynek flotowy w Polsce. Edukujemy, testujemy, wskazujemy najlepsze rozwiązania, ponieważ stawiamy przede wszystkim na merytorykę. Miesięcznik jest redagowany przez najlepszych ekspertów i praktyków rynku flotowego, zawierający artykuły, zestawienia branżowe, case studies, pozwalające na sprawniejsze zarządzanie flotą. W miesięczniku prezentujemy testy najnowszych modeli flotowych, obowiązujące przepisy prawne, praktyczne porady i wskazówki pozwalające wdrożyć sprawdzone rozwiązania do firm z zakresu zarządzania. FLOTA od lat integruje i edukuje fleet managerów tworząc swoistą platformę prezentacji myśli i opinii zarządców flot oraz prezentowania swojego doświadczenia i analiz rynku przez specjalistów z różnych dziedzin branży. W roku ukazuje się 10 numerów magazynu, każdy w nakładzie 14 000 egzemplarzy.

 
Porównanie wersji Wersja Ekonomiczna Wersja Optymalna
ZAWARTOŚĆ
Wersja Papierowa
Wersja Elektroniczna
Dostęp do portalu
Archiwum
Artykuły w wersji elektronicznej
Spis treści bieżącego numeru:
 • Akademia Bezpiecznej Jazdy firmy Fraikin – edycja jesienna
 • 99Rent odświeża swoją ofertę: rebranding i nowe usługi
 • Inwestycje na 20-lecie odlewni Volkswagen Poznań
 • Grupa Masterlease podsumowuje pierwsze półrocze 2017 r.
 • TomTom przedstawia rozwiązania wspierające przyszłość jazdy
 • Okiełznać siły natury – Jeep Compass
 • Konsekwentnie stawiamy na rozwój
 • Audi Driving Experience: sport i ekskluzywność na najwyższym poziomie
 • Wychodzimy naprzeciw rynkowym oczekiwaniom
 • Doprowadzamy do perfekcji istniejące rozwiązania
 • Ford Focus: najlepsze auto z segmentu C dla flotowca
 • Produkcja aut w Polsce. Fiat, Opel i Volkswagen górą
 • Ring flotowy: silnikowy pojedynek segmentu C
 • Historia marki Fiat, czyli na podbój świata
 • Ekspert flotowy – przez Warszawę, Poznań, Wrocław i Sopot do półfinału
 • Nic dwa razy się nie zdarza
 • Małe i średnie przedsiębiorstwa vs. zakup samochodu: Kto z tej walki wyjdzie zwycięski?
 • Prywatny samochód podatnika wykorzystywany w firmie
 • Powierzenie pracownikowi pojazdu służbowego
 • Postępowanie reklamacyjne w polskim prawie przewozowym oraz w oparciu o przepisy Konwencji CMR
 • Pamiętaj o oponach! To jeden z najistotniejszych elementów zapewniających bezpieczeństwo w czasie jazdy
 • Škoda – komfort wyboru
 • Pierwszy milion aut elektrycznych w UE w 2018 r. Kiedy elektromobilność trafi w Polsce pod strzechy?
 • Mapa dilerów flotowych
 • Peugeot 308 po liftingu: ze świecą szukać różnić
 • Ford KA+ 1.2 TI-VCT: pierwsza jazda maluchem po siłowni
 • Benzyna vs. diesel vs. hybryda vs. LPG: Które paliwo jest najlesze?
 • Samochody crossover i SUV-y Renault: wszystkie atuty w ręku
Stałe działy
 

STREFA WYDARZEŃ i STREFA RYNKOWA - najnowsze informacje dotyczące branży: relacje z najciekawszych wydarzeń, premier, zapowiedzi zbliżających się eventów, a także newsy dotyczące pojawienia się na rynku nowych technologii, produktów, które ułatwią zarządzanie flotą. Bądź zawsze na bieżąco i nie przegap najistotniejszych terminów branży flotowej!

STREFA WYWIADÓW - w każdym numerze prezentujemy wywiady z najciekawszymi postaciami reprezentującymi firmy związane z branżą, w którym rozmawiamy o przyszłości branży, o panujących trendach, o planach rozwojowych i codziennym życiu. Przedstawiamy sylwetki flotowe Prezesów, Dyrektorów firm, fleet managerów, osób odpowiedzialnych za sprzedaż flotową, ekspertów i praktyków rynku.

STREFA FLEET MANAGERA - to serce magazynu: najważniejsza część poświęcona dla zarządców flot. To właśnie tutaj znajdziecie merytoryczne artykuły dotyczące: najważniejszych punktów polityki flotowej, skutecznego ubezpieczenia, odpowiedniego doboru formy finansowania, rozważań między najmem długo i krótkoterminowym, regulacji podatkowych, aspektów prawnych w zarządzaniu flotą, przyszłości zawodu fleet managera. Dodatkowo zgłębicie wiedzę dotyczącą rozwoju osobistego, tajników negocjacyjnych oraz zarządzania kryzysowego w zespole.

STREFA PALIWA I SERWIS - wszystko o: międzynarodowych kartach paliwowych, dodatkowych usługach proponowanych przez koncerny paliwowe, doborze właściwego warsztatu lub tajnikach funkcjonowania ASO, cyklu życia podzespołów i najnowszych ofertach importerskich dotyczących obsługi posprzedażnej.

STREFA TECHNOLOGII - nowości z branży telematycznej dotyczące rozwiązań GPS, monitoringu floty z całego świata. Jakie urządzenia najlepiej dobrać do własnego parku samochodowego, które oprogramowanie ułatwi nam zarządzanie flotą, jakie są wady i zalety poszczególnych systemów- to jedynie kilka pytań, na które znajdziecie odpowiedź w strefie.
 
STREFA AUTO FIRMOWE - testy, porównania i wartości rezydualne najnowszych modeli flotowych oferowanych przez wszystkie koncerny motoryzacyjne z różnych segmentów! Pierwsze jazdy, relacje z premier, opinie użytkowników poszczególnych modeli. Piszemy o stylistyce, wrażeniach z jazdy, udogodnieniach, ale przede wszystkim poruszamy kwestię bezpieczeństwa, wibroakustyki, zespołów napędowych i porównujemy ceny dostępnych na rynku modeli.

Szczegóły

Kontakt z wydawcą Magdalena Jakubowicz (Kierownik pionu) magdalena.jakubowicz@forum-media.pl, 61 66 55 816 Lub Wojciech Kukuła (Redaktor naczelny) Wojtek.kukula@forum-media.pl 61 66 83 117
Typ produktu Czasopismo
Liczba stron 100
Format 210 x 290 mm
Częstotliwość ukazywania się czasopisma 10 wydań ( numer łączony: styczeń-luty i lipiec-sierpień)
Przewidywany czas dostawy

Standardowy czas realizacji zamówienia od daty jego wpływu do Wydawnictwa do momentu dostarczenia przesyłki odbiorcy wynosi ok. 7 dni roboczych. Czasopismo oraz faktura wysyłane są w dwóch niezależnych przesyłkach za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Kontynuacja prenumeraty

Przedłużenie prenumeraty następuje automatycznie i nie wymaga składania oddzielnego zamówienia.

Wraz z ostatnim numerem prenumeraty otrzymają Państwo przypomnienie informujące o kończącej się prenumeracie i automatycznym wznowieniu prenumeraty na kolejny rok. W razie konieczności rezygnacji  należy w przeciągu 14 dni od otrzymania ostatniego numeru w ramach rocznej prenumeraty przesłać do nas pisemną rezygnację na adres bok@forum-media.pl.

Adres strony www

www.flota.com.pl