Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności . Warunki dostępu do plików cookies możesz określić w Twojej przeglądarce.
Medycyna i zdrowie Atlas Fizjoterapii

Atlas Fizjoterapii

Portal

AtlasFizjoterapii.pl to nowoczesna baza wiedzy on-line, zawierająca setki materiałów przedstawiających popularne schorzenia, opisujących przypadki z praktyki fizjoterapeutycznej, a także ćwiczenia i filmy instruktażowe.

Ponad 60 kompleksowych opisów schorzeń

Ponad 500 kompleksowych kart ćwiczeń

Ponad 40 materiałów wideo

130 opisów przypadków napisanych przez wieloletnich praktyków fizjoterapii

Opcje zakupu

Stock state icon Dostępność: Ograniczona ilość
Price icon Cena: Netto

O portalu

Atlas fizjoterapii to aktualnie największa baza specjalistycznych treści w języku polskim, kierowanych do fizjoterapeutów i rehabilitantów.
Na stronach serwisu znajdziecie Państwo setki wyselekcjonowanych tekstów w dokładny sposób analizujących konkretne schorzenia lub przypadki z gabinetów.
Podstawowe korzyści

W ramach abonamentu dzięki portalowi otrzymasz dostęp do

 

 • Ponad 60 kompleksowych opisów schorzeń wraz z wyczerpującym opisem proponowanej terapii,
 • Ponad 500 kompleksowych kart ćwiczeń, przedstawiających cel i przebieg danego ćwiczenia, gotowych do wydrukowania i wręczenia pacjentowi,
 • Ponad 40 materiałów wideo, na których m.in. dr Jarosław Ciechomski prezentuje konkretne zabiegi i rozwiązania,
 • 130 opisów przypadków napisanych przez wieloletnich praktyków fizjoterapii, w których przedstawiają oni najciekawsze przykłady terapii i nowatorskie rozwiązania,
 • 4 ekspertów odpowiadających na pytania użytkowników,
 • Ponad 30 numerów magazynu „Praktyczna Fizjoterapia i Rehabilitacja”
Umiejętności, które zdobędziesz

Korzystając z portalu będą mieć Państwo możliwość zapoznania się z wieloma specjalistycznymi tekstami.

Dzięki nim przełożą Państwo do swojego gabinetu najlepsze praktyki i wybrane techniki pracy z pacjentem.

Przyswoją Państwo zasady badania palpacyjnego i funkcjonalnego, a także jak postępować w odniesieniu do konkretnych objawów, dysfunkcji i schorzeń.

Zawartość materiału pochodząca z różnych dziedzin pozwoli Państwu poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności z każdego obszaru fizjoterapii.

 
 
Cała treść portalu została podzielona na następujące działy:
 1. DIAGNOSTYKA I POSTĘPOWANIE
 2. KATALOG ĆWICZEŃ
 3. OPISY PRZYPADKÓW
 4. BAZA WIDEO
 5. METODY FIZJOTERAPEUTYCZNE
 6. KURSY I SZKOLENIA
 7. PIGUŁKA PRAWNA
 8. PORADY EKSPERTA
 9. ARCHIWUM CZASOPISMA "Praktyczna Fizjoterapia i Rehabilitacja"

Lista stałych rubryk

Cała treść portalu została podzielona na następujące działy:
DIAGNOSTYKA I POSTĘPOWANIE

W ramach działu DIAGNOSTYKA I POSTĘPOWANIE znajdą Państwo kompleksowe opisy najpopularnijeszych schorzeń, spotykanych w Polsce.  Począwszy od krótkiego wprowadzenia, przez diagnostykę, terapię i profilaktykę, dokładnie opisujemy charakter każdego schorzenia.
Treść uzupełniają materiały graficzne i filmowe, proponowane zestawy ćwiczeń, opisy prawdziwych przypadków z gabinetów oraz powiązane tematycznie wypowiedzi ekspertów.

KATALOG ĆWICZEŃ

Ćwiczenia stanowią nieodłączny element procesu rehabilitacji pacjenta, nie mogło ich także zabraknąć w bazie portalu.
Cały KATALOG ĆWICZEŃ podzielony został ze względu na częścu ciała, a dodatkowo ćwiczenia przypisane są do konkretnych schorzeń.
Każdą kartę ćwiczenia można obejrzeć, pobrać na dysk twardy lub bezpośrednio z portalu wydrukować i wręczyć pacjentowi.

OPISY PRZYPADKÓW

Żadna teoria nigdy nie będzie tak pomocna w pracy fizjoterapeuty jak opis konkretnego przypadku leczenia danego schorzenia u pacjenta. W dziale OPISY PRZYPADKÓW zamieszczamy relacje autorstwa praktyków fizjoterapii i rehabilitacji prosto z ich gabinetów, uzupełnione o zdjęcia i dodatkowe przypadki powiązane tematycznie

BAZA WIDEO

BAZA WIDEO to zbiór materiałów wideo prezentujących konkretne zachowania, ćwiczenia i zabiegi wykonywane przez fizjoterapeute w czasie pracy z pacjentem. Filmy zostały nagrane przez doświadczonych specjalistów i stanowią doskonałe uzupełenie do opisywanych schorzeń i przypadków.

METODY FIZJOTERAPEUTYCZNE

Rozwój i poznawanie nowych metod to stały element pracy fizjoterapeutów, dlatego postanowiliśmy zebrać treści związane z danymi metodami w jedynym miejscu tak, by zapewnić po nich łatwą nawigację. W ramach portalu znajdziecie Państwo materiały opisujące takie

KURSY I SZKOLENIA

W trosce o Państwa wygodę w jednym miejscu zgromadziliśmy najciekawsze konferencje, kongresy i kursy skierowane do fizjoterapeutów. Prezentujemy je w formie kalendarza. Postaramy się recenzować te najciekawsze i polecać sprawdzone kursy organizowane w Polsce przez renomowanych specjalistów.

PIGUŁKA PRAWNA

Zawód fizjoterapeuty często wiąże się ze zmiennymi formami prawnymi zatrudnienia oraz nierzadko własną działalnością gospodarczą. W serii tekstów zebranych w ramach działu "PIGUŁKA PRAWNA" przedstawiamy najciekawsze i najbardziej problematyczne tematy z zakresu prawa i ekonomii w pracy fizjoterapeuty.

PORADY EKSPERTA

Nasi eksperci to doświadczeni fizjoterapeuci, którzy służą Państwu swoją wiedzą i wsparciem.Ponieważ nie są anonimowi - użytkownik sam może dokonać wyboru eksperta, który odpowie na jego pytanie. Dodatkowo część pytań pozostaje otwarta dla innych użytkowników tworząc ciekawą bazę wiedzy w oparciu o zadawane pytania. Wprowadziliśmy także możliwość komentowania odpowiedzi ekpsertów i dalszej dyskusji w ramach poruszanych kwestii między wszystkimi użytkownikami portalu. Radą służą:

 • Marka Wiechecia,
 • Zbigniewa Wrońskiego
 • Ireneusza Hałasa
 • Grzegorza Lemiesza
ARCHIWUM CZASOPISMA "Praktyczna Fizjoterapia i Rehabilitacja"

Dodatkowo poza dostępem do wszystkich treści w ramach portalu, zyskujecie Państwo także możliwość przeglądania wybranych archiwalnych numerów czasopisma "Praktyczna Fizjoterapia i Rehabilitacja", które stanowią dodatkowe, cenne źródło wiedzy.

Szczegóły

Typ produktu Portal
Jakość materiału Jakość DVD
Długość materiału Ponad 60 filmów o długości od 2-5 minut
Typ placówki Placówka publiczna

Patronat

Inni klienci wybrali również