Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności . Warunki dostępu do plików cookies możesz określić w Twojej przeglądarce.
BHP i produkcja Alert BHP

Alert BHP

Czasopismo

Jedyne czasopismo pokazujące "od kuchni" przetestowane praktyki bhp na przykładach różnych firm

Będziesz miał gwarancję bezpieczeństwa

Zlikwidujesz zbędne koszty

Wyeliminujesz stres i obawy związane z sytuacjami kryzysowymi

 

Opcje zakupu

Stock state icon Dostępność: Ograniczona ilość
Delivery icon Wysyłka: 14 dni
Price icon Cena: Netto
Porównanie wersji Prenumerata EKONOMICZNA Prenumerata OPTYMALNA
ZAWARTOŚĆ
Wersja Papierowa
Wersja Elektroniczna
Dostęp do portalu
Archiwum
Artykuły w wersji elektronicznej
O Produkcie

Czasopismo ALERT BHP. Magazyn specjalistów oraz inspektorów BHP i PPOŻ

 
Podstawowe korzyści
 • Będziesz miał gwarancję bezpieczeństwa, dzięki wdrożeniu rozwiązań, które zostały zatwierdzone przez PIP i PSP i są z powodzeniem stosowane w wielu firmach, 
 • Zlikwidujesz zbędne koszty, dzięki analizom materiałów, środków ochrony indywidualnej, czy zabezpieczeń pod kątem ceny, skuteczności, wytrzymałości
 • Oszczędzisz mnóstwo czasu na szukanie wzorów dokumentów, komentarzy przepisów, orzeczeń sądowych, jednoznacznych interpretacji – w czasopiśmie ALERT BHP wszystko masz pod ręką,
 • Zagwarantujesz spokój sobie oraz swojemu pracodawcy i zastosujesz listy kontrolne umożliwiające wzorcowe sprawdzenie stanu BHP w firmie,
 • Wyeliminujesz stres i obawy związane z sytuacjami kryzysowymi – w oparciu o doświadczenia uznanych firm przygotujesz procedury zapobiegające wypadkom i awariom, które sprawdzają się w praktyce,
 • Skończysz z przekonaniem że praca specjalisty BHP jest zbędna i nikomu niepotrzebna – zbudujesz swój autorytet, zyskasz posłuch, a pracownicy i szef będą respektować Twoje zalecenia,
Zawartość Portalu

 

Dokumenty:

 • Analizy i raporty
 • Czynniki szkodliwe 
 • Listy kontrolne
 • Ochrona ppoż i ewakuacja 
 • Odzież robocza 
 • Procedury 
 • Ryzyko zawodowe 
 • Wypadki i choroby zawodowe 
 • Zarządzanie BHP
 • numery archiwalne czasopisma

Sprawdź nas na alertbhpmagazyn.pl

 

Spis treści

AKTUALNOŚCI
 • Nowe przepisy dotyczące BHP
 • Porady eksperta
BHP OD KUCHNI
 • Jak unikać błędów w dokumentach przekazywanych do ZUS?
ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM
 • BHP przy eksploatacji urządzeń energetycznych
 • Środki ochrony indywidualnej na budowie
PRAWO – BHP, PPOŻ., KP
 • Wymagania dotyczące zatrudniania pracowników tymczasowych
NARZĘDZIOWNIA
 • Przykładowa procedura oceny ryzyka
 • Ocena ryzyka zawodowego na stanowisku pracy Laborant kontroli jakości
WYPADKI PRZY PRACY, ZAGROŻENIA I CHOROBY ZAWODOWE
 • Czy tylko wypadek przy pracy uprawnia do świadczeń z ubezpieczenia wypadkowego?
 • Jak poprawnie wypełnić skierowanie na profilaktyczne badanie lekarskie, aby nie zostało zakwestionowane przez PIP?
 • Apteczka pierwszej pomocy – vademecum pracodawcy i pracownika
SZKOLENIA PRACOWNIKÓW
 • Skuteczna komunikacja w służbie BHP. Wystąpienie perswazyjne – część 2
OCENA RYZYKA ZAWODOWEGO
 • Metoda PHA, JSA czy RISK SCORE – jak skutecznie szacować ryzyko?

Stałe rubryki

BHP OD KUCHNI:

Dokładnie prześwietlamy wszystkie działania BHP w różnych firmach. Analizujemy, które rozwiązania są opłacalne i jakie przynoszą efekty. W rubryce eksperci szczegółowo omawiają problemy zgłaszane przez czytelników i analizują praktyki realnie stosowane w firmach.

PRAWO - BHP, PPOŻ, KP:

W tym dziale znajdziesz fachowe komentarze do najnowszych zmian w prawie przygotowane przez uznanych ekspertów, zestawienia obowiązków specjalisty BHP oraz pracodawcy i pracowników wynikających z przepisów prawa pracy oraz BHP i PPOŻ , a także jednoznaczne wyjaśnienia kontrowersyjnych zapisów.

OCENA RYZYKA ZAWODOWEGO:

Szczegółowo omawiamy działania, które ograniczają ryzyko wypadku w zależności od rodzaju stanowiska i występujących na nim zagrożeń na przykładach najskuteczniejszych działań prewencyjnych stosowanych w różnych firmach. Pokazujemy, krok po kroku, jak prawidłowo identyfikować zagrożenia na przykładach rzeczywistych stanowisk. Zamieszczamy wzorcowe instruktaże stanowiskowe oraz plany minimalizujące ryzyko.

WYPADKI PRZY PRACY, ZAGROŻENIA I CHOROBY ZAWODOWE:

Co dwa miesiące szczegółowa analiza najtrudniejszych przypadków z małych i dużych firm z różnych branż. W każdym artykule dokładne opisy zdarzeń, analiza przyczyn wypadków, komentarz ekspertów do popełnionych błędów. Omawiamy zagadnienia związane z chorobami zawodowymi – profilaktyka, dokumentacja niezbędna na potrzeby ZUS, przykłady. 

SZKOLENIA PRACOWNIKÓW:

Pokazujemy, jak ciekawie i z pomysłem przeprowadzić obowiązkowe szkolenia.  Prezentujemy metody angażujące uczestników, dzięki którym przeprowadzone szkolenie na długo pozostanie w pamięci uczestników, ale też pokazujemy, jakie umiejętności komunikacyjne powinien mieć specjalista ds. BHP, aby jego wystąpienia, niezależnie od tematyki, skupiały uwagę odbiorców.

NARZĘDZIOWNIA SPECJALISTY BHP:

W  każdym numerze wzory dokumentów, m.in.: gotowe do wykorzystania wzory pism do organów kontrolnych (PIP, sanepid, PSP), karty oceny ryzyka, instruktaże stanowiskowe dla poszczególnych branż, druki ppoż., wzory niezbędnych formularzy dotyczących badań pracowniczych, szkoleń, pomiarów czynników szkodliwych, gotowe i przetestowane w praktyce konspekty i scenariusze szkoleń.

ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM:

Jakie działania i procedury pozwolą zwiększyć bezpieczeństwo pracowników? Jakie dobre praktyki można wdrożyć u siebie w przedsiębiorstwie, które ograniczą wypadkowość, a pracowników uczulić na kwestie związane z bezpieczeństwem?

Autorzy

Dawid Andrzejewski

– Specjalista ds. bhp, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz Studiów Podyplomowych Bezpieczeństwo i Higiena Pracy na Politechnice Poznańskiej. Były pracownik Służby BHP Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie Młodszy Inspektor Pracy w Okręgowym Inspektoracie Pracy Państwowej Inspekcji Pracy w Poznaniu.

Beata Chorągwicka-Majstrowicz

– doktor psychologii i organizacji, doradca biznesowy ds. HR z doświadczeniem w organizacjach o zasięgu międzynarodowym, wykładowca akademicki i trener. Obecnie Główny Specjalista ds. Projektów HR w firmie KGHM Polska Miedź S.A. O/ZG „Rudna”.

Do czasopisma Alert BHP pisze artykuły z zakresu rozwoju kompetencji miękkich specjalistów BHP, takich jak skuteczna komunikacja, umiejętność prezentacji czy wystąpień publicznych.

Jacek Dowejko

– specjalista ds. BHP w jednym z największych zakładów produkcyjnych w Wielkopolsce, posiadający duże doświadczenie w zakresie badania wypadków przy pracy i przygotowania dokumentacji powypadkowej, specjalizuje się w tematyce bezpieczeństwa w logistyce (magazynowanie) oraz transportu wewnątrz zakładowego. Dzięki szerokiemu doświadczeniu zawodowemu (min. praca dla zagranicznych korporacji), ma pragmatyczne spojrzenie na realizacje wymagań BHP w dużych zakładach przemysłowych oraz posiada wiedzę na temat nowoczesnych metod służących zapobieganiu wypadkom i zdarzeniom potencjalnie wypadkowym.

Edward Kołodziejczyk

– kilkanaście lat pracy w przedsiębiorstwach przemysłowych. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa UW. Wieloletni dziennikarz i redaktor czasopism związkowych i fachowych, w tym, w latach 1991-1999 miesięcznika PIP „Inspektor Pracy”. Wydawca i redaktor kwartalnika „Informator ochrony pracy”. Redaktor serii wydawniczych z dziedziny ochrony pracy, m.in. „Biblioteczka bezpiecznej pracy”.

Bartosz Rybicki

– inżynier, starszy inspektor ds. bhp i ppoż. Absolwent Politechniki Łódzkiej kierunku Inżynieria Bezpieczeństwa Pracy. Swoje doświadczenie zawodowe w branży budowlanej zdobywał w firmie Skanska. Obecnie pracuje w firmie MCKB Sp. Z. O.O na stanowisku koordynatora ds. bhp. Współautor monografii "Sposoby motywowania pracowników do przestrzegania przepisów i zasad bhp" wydanej przez wydawnictwo Politechniki Łódzkiej.

Katarzyna Jakubowska

– w roku 2010 ukończyła studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie BHP w Wyższej Szkole Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie. Szkolenia BHP prowadzi m.in. w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie, na Uniwersytecie Warszawskim oraz Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Zainteresowania zawodowe: szkolenia BHP i Ocena Ryzyka Zawodowego. Publikacje w czasopismach branżowych. Współpracuje z Firmą BHP dla Ciebie.

Justyna Milczarek

– absolwentka  Wyższej Inżynierskiej Szkole Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy w Radomiu z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Posiada certyfikat Auditora Wewnętrznego systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy. Certyfikat ten jest uzupełnieniem wiedzy nabytej na zajęciach w Wyższej Inżynierskiej Szkole Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy z przedmiotu Zarządzania Systemami Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Od 2005 r. współpracuje z Ośrodkiem Szkoleniowym “A.T.” s.c. w Opocznie jako wykładowca na kursach i szkoleniach, a od 2013 roku pracuje w Politechnice Łódzkiej w Łodzi na stanowisku specjalisty ds. bhp.

Ma bogate i zróżnicowane doświadczenie zawodowe, w obszarach BHP pracowała do tej pory, m.in w Jednostce Wojskowej 4390 w Tomaszowie Mazowieckim, Ceramice Paradyż Sp. z o.o. , a także jako nauczyciel przedmiotów zawodowych BHP w Centrum Edukacyjno-Usługowe NOVUM w Końskich (Szkoła Policealna dla Dorosłych NOVUM).

Anna Wolińska

– certyfikowany trener biznesu: szkolenia z zakresu prawa pracy, kadr oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Certyfikowany menedżer metodyki DiSC (International DiSC Everything Manager). Audytor wewnętrzny Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001. Obecnie również kierownik Działu Zasobów Ludzkich w firmie zatrudniającej ponad 1000 osób. Członek Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami. Właścicielka firmy z zakresu doradztwa kadrowego: www.konsultacjekadrowe.pl.

Do czasopisma Alert BHP pisze artykuły z zakresu prawa pracy i praktycznych zastosowań jego przepisów.

mgr Dorota Wielkanowska

- st.specjalista w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, w Oddziale Bydgoszcz, w Wydziale Świadczeń Emerytalno-Rentowych. Od ponad 20 lat praca przy weryfikacji obligatoryjnej dokumentacji wypadków przy pracy i chorób zawodowych. Jako konsultant ze strony ZUS uczestniczyła w konferencji Państwowej Inspekcji Pracy "Wypadki - moje doświadczenia".

Ekspert podczas Kongresów BHP. Prowadziła szkolenia z zakresu dokumentacji wypadkowej m.in. dla Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP oraz zajęcia z zakresu świadczeń z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych dla studentów studiów podyplomowych BHP Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy.

Emilia Pankowska

- Prawniczka, specjalistka w zakresie prawa pracy, posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie kontroli i nadzoru nad warunkami pracy, doktorantka w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie, wykładowca zagadnień związanych z prawną ochroną pracy na studiach podyplomowych.

Szczegóły

Redaktor Maria Kozerska-Gęstwicka, 61 66 55 763, maria.kozerska-gestwicka@forum-media.pl, redakcja@alertbhpmagazyn.pl
Autor Dawid Andrzejewski Beata Chorągwicka-Majstrowicz Jacek Dowejko Edward Kołodziejczyk Bartosz Rybicki Katarzyna Jakubowska Justyna Milczarek Anna Wolińska mgr Dorota Wielkanowska Emilia Pankowska
Przewidywany czas dostawy (dni) 14
Ilość stron 64
ISBN / ISSN ISSN: 2449-5727
Typ produktu Czasopismo
Informacje wydawnicze

Dwumiesięcznik

Kolejne numery ukazywać się będą w: lutym, kwietniu, czerwcu, sierpniu, październiku, grudniu

Inni klienci wybrali również